• SAĞLIKLI BESLENME ve DİYET &ONLİNE DİYET…

  SAĞLIKLI BESLENME ve DİYET &ONLİNE DİYET…  Doğru , yeterli ve dengeli beslenme, sağlıklı yaşamın temelidir.Yanlış beslenme alışkanlıkları şişmanlık , kalp damar hastalıkları,hipertansiyon,kas ve kemik hastalıkları, şeker hastalığı gibi pek çok hastalığa zemin hazırlar ,yaşam kalitesini ve süresini düşürür . Mucize diyet diye bir şey yoktur. Her kişinin gereksinimi farklıdır. En iyi diyet kişinin yaşına, cinsiyetine, varsa rahatsızlıklarına,iş yaşantısına,egzersiz alışkanlığına ve alışkanlıklarına göre Kişiye Özel hazırlanan diyettir. beslenme_diyet Yapılan araştırmalar göstermiştir ki Sağlıklı Yaşam için Spor ve Sağlıklı Beslenmenin bir arada olması gerekir. Spor yaparken ona uygun beslenmeli, vücudun ihtiyacı olan enerjiyi ,kas kaybına uğramadan size uygun olan bütün besinlerden dengeli şekilde almanız gerekir. Before)After’da bütün beslenme programları alanında uzman Diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz Diyetisyenlerimizden takipli aylık görüşme ya da size özel online diyet danışmanlığı alabilirsiniz.
 • ERGONOMİ EĞİTİMİ

  Ergonomi, işi çalışana uygun hale getirmek demektir. Amacımız insan,ekipman ve çevre etkileşimiyle ortaya çıkabilecek fiziksel ve psikososyal sorunları azaltarak meslek hastalıklarını en aza indirip, kişilere sağlıklı ve mutlu çalışma ortamları oluşturmaktır. Bunun için özellikle masa başı,bilgisayar karşısında uzun süreli çalışanlar için; • İş yerlerinizde ergonomik düzenleme, • Postür egzersizleri, • Güçlendirme egzersizleri, • Germe egzersizleri, • Relaksasyon egzersizleri konusunda danışmanlık vermekteyiz.
 • POSTÜR ANALİZİ ve DEĞERLENDİRME

  Postür,vücudun her kısmının,kendisine bitişik segmente ve bütün ve vücuda oranla en uygun pozisyonda yerleştirilmesidir.Bir başka deyişle,vücudun her hareketinde eklemlerin aldığı pozisyonların birleşimi de postür olarak tanımlanmaktadır. Kas kısalık testleri,normal eklem hareketleri,anatomik pozisyonlar,eksenler ve düzlemler postür analizinin temelini oluştururlar. İyi postür,minimum çaba ile,vücutta maksimum yeterliliği sağlayan duruştur.Vücudun görünüşü güzel,duruş ve dengesi iyi,eklemler üzerindeki zorlanması az,organların yeterli ve düzgün çalışabilmelerini sağlayan,kişinin kendisini yormadan gevşek olarak aldığı postürdür. Kötü postür,kişiler için yetersiz bir postürdür,amaca tam olarak hizmet etmez,kasların gereksiz miktarda kasılmasına sebep olur.İster hareket yapmak,isterse bir hareketi devam ettirmek için olsun,gerekenden fazla kasılma olması,hem hareketi hem de postürün yetersizliğine ve gereksiz enerji harcamasına neden olur.(kifoz,lordoz,skolyoz,yuvarlak omuz,tibial torsiyon,çekiç parmaklar,kalça kısalıkları,…) Kötü postüre neden olabilecek faktörler; Kas zayıflıkları,kaslar arasındaki kuvvet dengesizliği,lokalize sertlikler,ağrılar,yorgunluk,halsizlik ve mesleki streslerdir. İyi bir postür analizi ve değerlendirme, Egzersizinizin planlanması,Kas dengesizliğinin ve bundan kaynaklı rahatsızlıkların ortadan kalkması,Günlük yaşam aktivitelerinizin düzenlenmesi için büyük önem taşımaktadır. Merkezimizde üyemiz olmasınız bile randevunuzu alıp detaylı Postür Analizi ve Değerlendirme yaptırabilirsiniz.
 • NEFES TERAPİSİ

  Özel seanslar;birebir gerçekleştirilen seanslardır..Nefes çalışmalarını daha spesifik konular üzerinde yapılacak koçluk çalışması ile birlikte yürütmek isteyen kişiler için ve özel çalışmayı tercih eden kişiler için yapılan seanslardır.Kişinin nefes analizi yapılarak sahip olduğu nefes profilin yaşamında yarattığı etkiler bunların pozitif yönde nasıl dönüştürüleceği hakkında çalışır.
 • NEFES TERAPİ& YOGA

  nefes grup seansı
  Nefes terapi &Yoga dersleri Doğru nefes almayı öğrenmek ,solunum performansını arttırmak,bedendeki blokajları açmak ve daha dingin bir zihin anlayışına geçmek için Yogadaki belli asanaların da  birlikte kullanıldığı,, nefesin gücü  ile beden performansı ve solunum kapasitesinin arttırılması hedeflenen ders meditasyon ile sonlanır...
 • BeforeAfter'da

  bugün neler var

  Bugün yaklaşan etkinlik yok.